24 listopada 2020 roku – zgodnie z komunikatem wydanym przez Ministerstwo Zdrowia, nastąpiła zmiana systemu raportowania danych. Aktualne informacje o statystykach dotyczących COVID-19 ukazują się w nowej formie na stronie gov.pl. w formie mapki z podziałem na województwa i powiaty. Mapka przedstawia dane dotyczące liczby przypadków na 10 tys. mieszkańców. Po kliknięciu w dane województwo otrzymujemy dostęp do danych na temat dziennych zakażeń, dziennych zgonów z podziałem na zgony z powodu COVID-19 oraz współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. Istnieje możliwość pobrania pliku z danymi.   Metodologia Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu […]

Do konkursu zgłoszono 195 prac. 14 marca komisja konkursowa w składzie: Witold Adamczyk – artysta-plastyk, nauczyciel w SP Sierakowo, Sylwia Henkulak-Matysiak  – artysta-plastyk, nauczyciel w SP Sierakowo, Dariusz Domaniecki – pracownik Wydziału Ochrony Środowiska UMG Rawicz wyłoniła następujących laureatów konkursu w kategoriach: Kategoria I – Przedszkole I miejsce – Blanka Maćkowiak – ZSP nr 2 (Przedszkole nr 4 )II miejsce – Gabriela Maćkowiak – Przedszkole nr 6III miejsce – Natan Wolny – Przedszkole Zielona Wieś Wyróżnienia –  Damian Łysikowski – ZSP Słupia Kapitulna, Piotr Mosiek – Przedszkole nr 6, Nikola Tomczak – Przedszkole nr 5, Maria Korkus – ZSP Słupia Kapitulna, Olga Jasion – Przedszkole nr […]

Przedsiębiorcy! Zachęcamy do zapoznania się z AKTUALIZOWANĄ listą najbliższych bezpłatnych webinarów współorganizowanych przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”.

W związku z otrzymaniem dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  na zadanie pn: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Rawicz w 2023 roku” informujemy, że 15 marca 2023 roku rozpoczyna się procedura naboru wniosków na sfinansowanie kosztów usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest  z terenu miasta i gminy Rawicz. W ramach zadania Gmina pokryje koszty związane z odbiorem, transportem i przekazaniem do unieszkodliwienia azbestu i wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie gminy Rawicz na podstawie umowy zawartej z przedsiębiorcą uprawnionym do odbioru tego typu odpadów. Zainteresowane osoby mogą złożyć wniosek  w terminie od 15.03.2023 roku do […]

GCZK Rawicz informuje: IMGW-PIB OSTRZEGA: WIATR – obowiązujące w godz. 21:00-24:00 dnia 14 marca br. Prędkość do 45 km/h, porywy do 85 km/h

Informacja dotyczy przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej Gminy Rawicz w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Rawicz. Szczegóły dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej – KLIKNIJ TUTAJ.

Zachęcamy do zapoznania się z bieżącymi ofertami pracy w Urzędzie Miejskim Gminy Rawicz i w jednostkach podległych. Wszystkie ogłoszenia udostępniamy w serwisie BIP pod tym adresem: https://bip.rawicz.pl/artykuly/22/praca

WCZK Poznań informuje: IMGW-PIB OSTRZEGA: OBLODZENIE od godz. 23:00 8 marca do godz. 8:00 9 marca 2023 r.; temp. min. ok. -1 st., przy gruncie do -2 st. ŚLISKO

GCZK informuje: IMGW-PIB OSTRZEGA: OBLODZENIE od godz. 22:00 7 marca do godz. 9:00 8 marca 2023 r. temp. min. od -3 st. do -1 st., przy gruncie od -4 st. do -1 st.; ślisko.

GCZK informuje: IMGW-PIB OSTRZEGA: OBLODZENIE od godz. 21:00 6 marca do godz. 7:00 7 marca 2023 r. temp. min. od -3 st. do -1 st., przy gruncie do -5 st., ślisko.

Ruszył konkurs, w którym Rawicz może wygrać inteligentne przejście dla pieszych. O wygranej zadecydują głosy mieszkańców Rawicz bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”.   Głosowanie online trwa do 28 marca. Jest całkowicie bezpłatne.    W Rawiczu, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy ulicy Wały Dąbrowskiego. Głosować na Rawicz mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z […]