X Szkolny Turniej Warcabowy

Już po raz dziesiąty uczniowie Gimnazjum w Sierakowie wzięli udział w Szkolnym Turnieju Warcabowym. Do turnieju przystąpiło 53 graczy z różnych klas. Wśród nich byli tacy, którzy brali udział w trzech ostatnich edycjach z rzędu.

Pomimo dużej różnorodności gier na rynku, oraz w dobie gier komputerowych,  warcaby nadal cieszą się dużym powodzeniem wśród młodzieży gimnazjalnej.  Turniej corocznie przygotowują wychowawczynie świetlicy szkolnej – Panie Weronika Stankiewicz i Barbara Strugała. Swoje umiejętności uczniowie mogą doskonalić w trakcie całego roku szkolnego podczas przebywania w świetlicy lub na kółku warcabowym.

Tegorocznymi zwycięzcami przedsięwzięcia zostali: Gerard Paprocki z klasy II D, który zajął III miejsce, II miejsce zdobył Patryk Kramarczyk z klasy I B,  miejsce pierwsze natomiast należało do Patryka Zielińskiego z klasy III C, który okazał się najlepszym graczem tegorocznego turnieju. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki z rąk p. Piotra Mośka – dyrektora Gimnazjum w Sierakowie.

Weronika Stankiewicz

Wychowawca świetlicy w Gimnazjum w Sierakowie