Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

NASI UCZNIOWIE NA WYDZIALE MECHANIKI!

   Uczniowie brali udział w wykładzie, który odbył się na Wydziale Mechaniki. Zaprezentowano maszynę służącą do pracy w kopalniach odkrywkowych. Wykładowca zapoznał słuchaczy ze sposobem wydobycia np. węgla brunatnego oraz opisał charakter pracy danego urządzenia. Największym problemem okazuje się powstawanie drgań. Dzięki pracy matematyków zostają opracowane różne metody ich eliminacji.

   Rozwiązując liczne układy równań mogą oni przewidzieć i zaproponować odpowiednie rozwiązania. Opowiadając młodzieży o tej gałęzi pracy matematyków, wykładowca przedstawił im liczne możliwości zatrudnienia dla absolwentów tej dziedziny nauki.

   Aż 55 uczniów przeprawiało się przez Odrę kolejką linową zwaną „Polinka” (2 wagoniki) do nowowybudowanego budynku Politechniki Wrocławskiej Wydziału Górnictwa.

  

Alicja Maciejak

Nauczyciel matematyki i informatyki