Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

Spotkanie z „BeBsztykiem”

   Dnia 28 stycznia br. w sali kina „Promień” odbyło się spotkanie z Jakubem Wolnym znanym też jako „BeBsztyk”. Jest on absolwentem naszego gimnazjum. Jakub zajmuję się rapowaniem. Poprowadził on spotkanie z cyklu: „Pozytywnie zakręceni ludzie”, na którym opowiedział o swojej twórczości i pasji.

 

   Pani Jowita Augustyniak, przedstawiła artystę i krótko opowiedziała o jego zamiłowaniu do muzyki. „BeBsztyk”, jak na rapera przystało, z widownią przywitał się krótkim utworem o sobie i swoim życiu. Na spotkaniu panowała luźna atmosfera. Jakub był otwarty i chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego twórczości, jak i stylu życia. Gdy padło pytanie, czy jest wolny, z żartem odpowiedział, że jest Wolny z nazwiska. 

   Jakub wyczerpująco opowiedział o początkach swojej przygody z tym gatunkiem muzycznym. Nasz absolwent podkreślił parę razy, że ma jeszcze czas na wielką karierę. Jakub do tej pory nagrał 3 płyty, jego studio muzyczne znajduje się u przyjaciela w domu. Artysta zaoferował pomoc początkującym muzykom, którzy chcieliby w życiu coś osiągnąć.  Na przykładzie historii Jakuba możemy stwierdzić, że nie należy się poddawać w dążeniu do celu.

   Jakub w nietypowej formie, pokazał pojęcie „free stylu”. Zgromadzona publiczność podawała mu przypadkowe dwa słowa, a on rapował na zadany temat, tym samym zademonstrował  swoje niezwykłe umiejętności szybkiego układania tekstu. 

   Pod koniec rawicki raper wspominał o chórze im. Bolesława Dembińskiego działającego w Miejskiej Górce, którego jest członkiem. Chór ten prowadzi Pani Jowita Augustyniak. Te występy pomagają mu udoskonalić umiejętności. Na końcu Jakub zachęcił młodych ludzi, aby uparcie dążyli do celu i realizowali swoje pasje.

  

Natalia Bogdańska