Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

TURNIEJ ZAJĄCZKOWY Z REKORDOWĄ OBSADĄ I CHARYTATYWNYM CELEM

   W piątkowe popołudnie 4 kwietnia br. rozegrany został w środowiskowej hali sportowej Gimnazjum w Sierakowie V Otwarty Zajączkowy Turniej Piłki Siatkowej. Przedsięwzięcie to, o powiatowym zasięgu, zorganizowane zostało przez pracowników sierakowskiej placówki po raz drugi w odmiennej formie, aniżeli w latach poprzednich. Turniej przyjął bowiem charakter otwarty, nie ograniczając się li tylko do instytucji reprezentujących środowisko oświatowe. 

 

   Do rywalizacji przystąpiło aż dziewięć zespołów: Dream Team, drużyna Starostwa Powiatowego, Fire, Kolacje Czwartkowe, Miśki, UMG Zajączki, Wczorajsi Jutrosin, Wiosenny Siew, Sierakowo i Przyjaciele. Spotkania w wyniku losowania rozgrywane były w dwóch grupach w systemie każdy z każdym na dwóch równoległych boiskach.

   Zwycięzcą V Otwartego Zajączkowego Turnieju Piłki Siatkowej została drużyna Wczorajsi Jutrosin, która w niezwykle emocjonującym pojedynku finałowym pokonała w tie-break’u zespół Wiosenny Siew. Trzecie natomiast miejsce zajął zespół Fire pokonując w meczu o ostatnie miejsce podium Dream Team. Drużyna gospodarzy zajęła tymczasem piąte miejsce, pokonując zespół Miśki. Trzy pierwsze drużyny turnieju otrzymały z rąk dyrektora Gimnazjum w Sierakowie – Piotra Mośka oraz współorganizatora zawodów, nauczyciela wychowania fizycznego – Piotra Łukasiewicza statuetki oraz pamiątkowe dyplomy.

Turniej był znakomitym pretekstem do sportowej rywalizacji i zabawy przy okazji amatorsko traktowanych rozgrywek siatkarskich (warto wspomnieć, iż sędziami turnieju byli uczniowie rawickich szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele i młodzież z sierakowskiej placówki). Powodzenie organizacyjne przedsięwzięcia, rekordowa liczba zgłoszonych drużyn, jak również niezwykła atmosfera panująca na sali w trakcie rozgrywek pozwalają sądzić, iż turniej na trwałe wpisał się już do kalendarza sportowych wydarzeń amatorskich Rawicza, dającej możliwość udziału w nim każdemu dorosłemu miłośnikowi piłki siatkowej z terenu rawickiego powiatu.

   Dodatkowym i ważnym elementem tegorocznej edycji wydarzenia była przeprowadzana w czasie jego trwania zbiórka pieniędzy na rzecz ciężko chorego Jarka – ucznia pierwszej klasy gimnazjum. Akcja odbyła się pod hasłem „SOLIDARNI DLA JARKA”, zaś patronat honorowy nad akcją sprawuje Szkolny Klub Europejski €PSYLON.

   Organizatorzy turnieju pragną serdecznie podziękować za wsparcie w jego organizacji: Fermom Drobiu WOŹNIAK, Panu Wiesławowi Chudemu – właścicielowi restauracji STÓŁ RAWICKI, rodzicom sierakowskiego gimnazjum oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie niniejszego przedsięwzięcia.

 

Piotr Mosiek

Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie