Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

GIMNAZJALIŚCI W „FERRPOLU”

   Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie w dniu 7 kwietnia 2014 r. wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do firmy „Ferrpol” w Rawiczu. Reprezentant firmy – Pan Sebastian Kałużny z dużym zaangażowaniem szczegółowo przedstawił uczniom specyfikę zakładu.

 

   Przy herbacie chłopcy poznali historię powstania firmy, a następnie zostali oprowadzeni po zakładzie, gdzie mogli doświadczyć pracy przy obróbce skrawania metali oraz wykonywania konstrukcji stalowych. Nie zabrakło także pytań, na które uczniowie otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki.

   Dziękujemy firmie „Ferrpol”, a w szczególności p. Sebastianowi Kałużnemu za miłe przyjęcie i ciekawe przedstawienie funkcjonowania zakładu. Niniejsza wizyta bezpośrednio wpisuje się w intensywnie realizowaną w szkole funkcję prozatrudnieniową, uczniowie zaś dodatkowo mają sposobność zapoznać się z funkcjonującymi w środowisku lokalnym zakładami pracy, specyfiką ich produkcji i wymaganymi przy przyjęciu kwalifikacjami zawodowymi.

  

Agata Basińska – Krupa – pedagog szkolny

      Marta Niemczynowska – psycholog szkolny