SPOTKANIE Z PANEM BURMISTRZEM

W ramach realizacji programu  Solidarna Szkoła Szkolny Klub Europejski Epsylon, działający przy Gimnazjum w Sierakowie, w dniu 10 kwietnia 2014 roku zorganizował spotkanie z Burmistrzem Gminy Rawicz,
Panem Tadeuszem  Pawłowskim. W spotkaniu uczestniczyła trzydziestoosobowa grupa uczniów wraz z dyrektorem Piotrem Mośkiem i opiekunami Klubu Europejskiego.

Na początku spotkania, które odbywało się w sali portretowej rawickiego ratusza, Pan Burmistrz opowiadał młodzieży o rodzącym się na początku lat osiemdziesiątych ruchu Solidarności. Mówił o bohaterach społeczności lokalnej, którzy uczestniczyli w budowie demokracji w naszej miejscowości. W ciekawy sposób przedstawił postawy ludzi z tamtych czasów. Potrzeba takich postaw jest aktualna i w czasach dzisiejszych. W dalszej części Pan Tadeusz Pawłowski opowiadał młodzieży o tym co zmieniło się przez ostatnie 25 lat w Rawiczu i gminie.

Na zakończenie uczniowie zadawali pytania. Interesowały ich najważniejsze inwestycje w naszym mieście, problemy samorządu, a nawet pytali o najtrudniejsze decyzje, jakie musiał podjąć piastując odpowiedzialny urząd burmistrza.

Spotkanie z Panem Burmistrzem z pewnością poszerzyło wiedzę gimnazjalistów na temat przemian demokratycznych w naszym środowisku lokalnym i pracy samorządu gminnego.

Opiekunowie SKE „ Epsylon”

Maciej Łukowiak

Rafał Dziewięcki