Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

SPOTKANIE Z PANEM BURMISTRZEM

   W ramach realizacji programu  Solidarna Szkoła Szkolny Klub Europejski Epsylon, działający przy Gimnazjum w Sierakowie, w dniu 10 kwietnia 2014 roku zorganizował spotkanie z Burmistrzem Gminy Rawicz,
Panem Tadeuszem  Pawłowskim. W spotkaniu uczestniczyła trzydziestoosobowa grupa uczniów wraz z dyrektorem Piotrem Mośkiem i opiekunami Klubu Europejskiego.

 

   Na początku spotkania, które odbywało się w sali portretowej rawickiego ratusza, Pan Burmistrz opowiadał młodzieży o rodzącym się na początku lat osiemdziesiątych ruchu Solidarności. Mówił o bohaterach społeczności lokalnej, którzy uczestniczyli w budowie demokracji w naszej miejscowości. W ciekawy sposób przedstawił postawy ludzi z tamtych czasów. Potrzeba takich postaw jest aktualna i w czasach dzisiejszych. W dalszej części Pan Tadeusz Pawłowski opowiadał młodzieży o tym co zmieniło się przez ostatnie 25 lat w Rawiczu i gminie.

   Na zakończenie uczniowie zadawali pytania. Interesowały ich najważniejsze inwestycje w naszym mieście, problemy samorządu, a nawet pytali o najtrudniejsze decyzje, jakie musiał podjąć piastując odpowiedzialny urząd burmistrza.

   Spotkanie z Panem Burmistrzem z pewnością poszerzyło wiedzę gimnazjalistów na temat przemian demokratycznych w naszym środowisku lokalnym i pracy samorządu gminnego.

 

                                                                                                          Opiekunowie SKE „ Epsylon”

                                                                                                        Maciej Łukowiak

                                                                                                         Rafał Dziewięcki