Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W GIMNAZJUM W SIERAKOWIE

 W dniu 10 września br. odbyła się w Gimnazjum w Sierakowie im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, a tym samym symboliczne włączenia ich w poczet społeczności szkolnej.

   

Pierwszoklasiści zapoznani zostali z dotychczasową historią szkoły oraz postacią jej Patrona, odśpiewując po raz pierwszy hymn szkoły. W dalszej części uroczystości odbyło się złożenie ślubowania, którego w imieniu całych klas dokonali ich przewodniczący. Na zakończenie, dyrektor gimnazjum – Piotr Mosiek, wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego – Panią Hanną Janurą i Panią Anną Szybaj, jak również jego Przewodniczącą – Martą Janurą, wręczyli pierwszoklasistom okolicznościowe listy gratulacyjne, zwracające uwagę na pielęgnowanie przez szkołę wartości zawartych w misji Gimnazjum w Sierakowie: „wolność i odpowiedzialność poprzez prawdę, dobro i wiedzę”. Tegoroczna uroczystość wzbogacona została konkursem przeprowadzonym wśród pierwszoklasistów na temat znajomości elementarnych faktów z życia szkoły.

 Celebrowana uroczystość od kilku lat już wpisana jest do kalendarza wydarzeń szkolnych, trwale pielęgnujących obyczajowość gimnazjalną, skutecznie wzbogacaną od samego początku istnienia sierakowskiej placówki.

 

Piotr Mosiek

  Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie