Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

ABSOLWENTKA GIMNAZJUM W SIERAKOWIE AUTORKĄ KSIĄŻKI!

   Małgorzata Cieliczko, absolwentka pierwszego rocznika Gimnazjum w Sierakowie, jest autorką wydanej w Poznaniu książki „On jest mistrzem, ja to wiem” – pisarka, tłumaczka, edytorka, żona. Premiera publikacji miała miejsce 29 lipca 2013 r. Autorka książki, obecnie zaś doktorantka w Zakładzie Literatury XX wieku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM.

   Książka została opatrzona pozytywnymi recenzjami i stanowi niezwykłą podróż po światach trzech pisarek: Oli Watowej, Anny Iwaszkiewiczowej, Janiny Broniewskiej. „Książki powinni pisać znający potrzeby tych, dla których piszą…” Mamy nadzieję, że ten niezwykły dar rozumienia potrzeb drugiego człowieka i wrażliwość twórcza pozwolą Małgorzacie Cieliczko wydać jeszcze wiele publikacji. Młodej badaczce literatury życzymy dalszych sukcesów naukowych!

 Zespół redakcyjny

Gimnazjum w Sierakowie