Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

SPORTOWCY 2013 ROKU WYBRANI!

   W roku szkolnym 2012/13 w Gimnazjum w Sierakowie zorganizowano po raz pierwszy w historii szkoły konkurs na Najlepszego Sportowca i Sportsmenkę Szkoły. Zadaniem konkursu jest: popularyzacja sportu, kultury fizycznej w szkole i środowisku, zachęcenie uczniów do systematycznej pracy i chęci osiągania coraz to lepszych wyników sportowych, rozwijanie umiejętności sportowego rywalizowania i kibicowania, stwarzanie możliwości osiągania i przeżywania sukcesów oraz podnoszenie sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów.

      Na podstawie opracowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego regulaminu konkursu przystąpić do niego mogą uczniowie, którzy spełniają wszystkie wymagania na ocenę bardzo dobrą z wychowania fizycznego oraz reprezentują szkołę w zawodach sportowych na różnym szczeblu.

    Tytuł SPORTOWCA ROKU 2013 zdobył Piotr Pierzchała z klasy III F, zaś tytuł SPORTSMENKI ROKU 2013 zdobyła Natalia Ratajczak z klasy III C.

   Ponadto, dokonano również wyboru Najlepszego Sportowca i Sportsmenki klas pierwszych, którymi odpowiednio zostali: Kacper Grzelczak z klasy I C oraz Ewa Heine z klasy I D, jak również wyboru Najlepszego Sportowca i Sportsmenki klas drugich – Mateusz Jamroży z klasy II B oraz Aleksandra Karczmarek z klasy II F.

   Puchary i okolicznościowe dyplomy zostały wręczone laureatom konkursów w dniu zakończenia roku szkolnego w obecności wielu zaproszonych gości, uczniów oraz ich rodziców.