Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

GIMNAZJALNA LIGA NBA

   W roku szkolnym 2013/2014 w Gimnazjum w Sierakowie ruszyła druga edycja Gimnazjalnej Ligi NBA. Do turnieju zgłosiło się 10 zespołów. Każda drużyna składała się z 3 zawodników i 1 rezerwowego. W styczniu odbyło się losowanie połączone z draftem (wybór drużyn NBA). Zespoły zostały podzielone na 2 konferencje: wschód i zachód. Rozegrano sezon zasadniczy (każda drużyna grała z każdą ze swojej konferencji), w którym zespoły walczyły o rozstawienie do fazy playoffs. Runda playoffs została rozegrana systemem pucharowym (przegrany odpada, ale walczy o miejsca niższe, a wygrany awansuje i walczy o miejsca wyższe).

 

 

 

   W maju w rozgrywkach finałowych w meczu o 3 miejsce zespół Oklahoma City Thunder (Weronika Woźniak, Aleksandra Kaczmarek, Jakub Kokociński, Michał Wasilewski) pokonał zespół Phoenix Suns (Jakub Machowiak, Jakub Misiek, Bartosz Paprocki, Daniel Kasperczyk). Natomiast Mistrzami Gimnazjalnej Ligi NBA 2014 zostali Golden State Warriors (Kacper Samuła, Mateusz Jamroży, Kamil Tubański, Mateusz Popiel) pokonując w finale Miami Heat (Paweł Kasperczak, Kamil Przybyłek, Jan Ilnicki, Ernest Wacyra).

   Dodatkowo zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w różnych konkursach. Konkurs drużynowy wygrał zespół Miami Heat (Paweł Kasperczak, Kamil Przybyłek, Jan Ilnicki, Ernest Wacyra). W konkursie dla rozgrywającego najlepszy okazał się Mateusz Jamroży z Golden State Warriors, natomiast rzuty za 3 punkty najskuteczniej wykonywał Filip Kuczyński z San Antonio Spurs.

   Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz puchar, które wręczył Dyrektor Szkoły Pan Piotr Mosiek wspólnie z organizatorami turnieju.

 Organizatorami i pomysłodawcami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: Łukasz Szybaj i Hubert Kupczyk.