Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

GIMNAZJUM W SIERAKOWIE OFICJALNIE „SOLIDARNĄ SZKOŁĄ”!

    Gimnazjum w Sierakowie uhonorowane zostało tytułem „Solidarnej Szkoły”. Uroczyste odsłonięcie okolicznościowej tablicy wraz z nadanym certyfikatem nastąpiło w dniu 12 września 2014  roku w holu głównym sierakowskiego gimnazjum. W uroczystości wzięli udział uczestnicy projektu, w  większości przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego „Epsylon”, pozostali uczniowie, opiekunowie klubu oraz dyrektor szkoły.

   Opiekun Klubu Europejskiego, Maciej Łukowiak, krótko przedstawił harmonogram prac nad projektem „Solidarna Szkoła”. Uczestnicy klubu, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna realizowała przez cały rok szkolny 2013/14 projekty historyczne i liczne działania solidarnościowe. Organizatorem ogólnopolskiego programu „Solidarna Szkoła” było Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, a  projekt został wpisany w obchody 25 rocznicy pierwszych  demokratycznych wyborów w Polsce.

   Uroczystego odsłonięcia tablicy dokonał Dyrektor szkoły – Piotr Mosiek wraz z przewodniczącą „Epsylonu” – Agatą Nadrowską. Dyrektor szkoły podziękował wszystkim uczniom zaangażowanym w prace nad projektem. Przypomniał również o kolejnym wyzwaniu, jakie czeka uczniów klubu, a jest nim nowy projekt – „Młody Obywatel”. Organizatorem projektu jest również Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacja Banku Gospodarki Krajowej. Celem programu jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazywanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w najbliższym otoczeniu.

   Na zakończenie dyrektor P. Mosiek powiedział: „Jestem przekonany, iż uczniowie Szkolnego Klubu Europejskiego i w tym projekcie wykażą się aktywnością społeczną i kreatywnością godną naszego gimnazjalisty, czyli właśnie młodego obywatela”.

 

                                                                                              Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego

                                                                                              Maciej Łukowiak