Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

BRĄZOWY MEDALISTA MISTRZOSTW POLSKI W GIMNAZJUM W SIERAKOWIE

   W dniach: 27 – 28 września br. odbyły się w Zielonej Górze Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkoatletyce, określane również mianem Małego Memoriału J. Kusocińskiego. Niezwykłym sukcesem zakończył w Mistrzostwach swój start Kacper Grzelczak - wychowanek klubu MUKS „Kadet” Rawicz, na co dzień zaś uczeń klasy III C Gimnazjum w Sierakowie. Dzięki przygotowaniu i wsparciu swojej trenerki Aldony Świtały – Kacper zdobył brązowy medal mistrzostw w biegu na 300 metrów przez płotki z wynikiem 39,56 s.

   Niezwykły talent lekkoatletyczny Kacpra przekłada się na coroczne reprezentowanie szkoły także w innych dyscyplinach: piłce nożnej, koszykówce, czy też piłce siatkowej. Zdobyty medal jest kontynuacją wcześniejszych osiągnięć uczniów sierakowskiej placówki w Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkoatletyce w roku 2012, w których Sebastian Naglik zdobył złoto w rzucie dyskiem i brąz w pchnięciu kulą, zaś Marcin Cieślikowski zajął 4 miejsce w biegu na 300 metrów.

  

Zespół redakcyjny

Gimnazjum w Sierakowie