Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

GIMNAZJALIŚCI DLA SENIORÓW

   Dnia 25 września uczniowie z koła teatralnego „Wstecz” działającego w Gimnazjum w Sierakowie wystąpili dla studentów Uniwersytetu trzeciego Wieku. Spotkanie odbyło się w restauracji „Diament” i było ono ważną częścią inauguracji nowego roku akademickiego. 

 

   Spektakl pt. „To są kpiny” oparty na fragmentach sztuk: Moliera, A. Fredry, G. Zapolskiej oraz Jana Brzechwy spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności. Młodzi aktorzy z niezwykłym zapałem odgrywali komediowe role, ukazując swój talent sceniczny połączony z wyjątkowym poczuciem humoru.

   Przedstawienie dowiodło, że życiowe problemy podejmowane w sztukach klasyków są ponadczasowe i śmieszą ludzi w każdym wieku. Zarówno aktorzy (wśród których byli również absolwenci szkoły), jak i widownia bawili się doskonale…

  

Kinga Helińska – Szpada

nauczycielka języka polskiego

w Gimnazjum w Sierakowie