Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

ORIENTUJ SIĘ I LICZ!

   W sobotę 4 października br. uczniowie Gimnazjum w Sierakowie wraz z opiekunkami p. Elżbietą Kuś, Agnieszką Sęk i Magdaleną Gierą – Golembką uczestniczyli w XII Matematycznym Marszu na Orientację
w Miękini k. Brzegu Dolnego. Jest to coroczna masowa impreza organizowana lub wspierana przez Fundację Matematyków Wrocławskich pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej celem jest połączenie sportu
i rekreacji z matematyką oraz promocją terenów zielonych Wrocławia i okolic. Obecnie, to największa
i najbardziej popularna impreza na orientację w Polsce, w której bierze udział blisko 1000 osób ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z całej Polski. Łączy ona zasady sportowych zawodów na orientację
z rozwiązywaniem zadań logicznych i konstrukcyjnych.

   W zawodach uczestniczą 3 – osobowe patrole uczniów lub nauczycieli i rodziców. Posługując się mapą
i kompasem, muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć na niej
i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych
i rebusów. Ponadto podczas marszu każdy patrol ma za zadanie rozwiązać 5 zadań matematyczno – logicznych. Gimnazjum w Sierakowie wzięło udział w tej imprezie po raz pierwszy i jak twierdzą opiekunki z bardzo dobrym rezultatem. Uczniowie wykazali się doskonałą orientacją w terenie, umiejętnością czytania mapy i posługiwania się kompasem, szybko ustalili strategię działania tak, aby zebrać jak najwięcej punktów kontrolnych oraz rozwiązać zadania. „Tegoroczny udział w zawodach naszego gimnazjum był na tzw. przetarcie szlaków” – mówią opiekunki. „Będziemy ćwiczyć i za rok spróbujemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki” – dodają uczniowie.

   Patrole uczniowskie reprezentowali: Oliwia Maciejak (IIc), Jonasz Osiecki (Ib) i Aleksander Golembka (IIa), Paulina Kwiecińska (IIIf), Filip Maciejak (Ib) i Michał Wojtera (IIa) oraz Karolina Lew (IIIf), Kamil Wzgarda (Ib)
i Szymon Chorała (IIc). W kategorii nauczyciele – rodzice reprezentantami naszej szkoły byli p. Elżbieta Kruś,
p. Agnieszka Sęk oraz p. Karol Golembka. Koszty dojazdu do Miękini pokryła Rada Rodziców Gimnazjum
w Sierakowie.

 

Elżbieta Kruś i Agnieszka Sęk

Nauczycielki matematyki w Gimnazjum Sierakowie