Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

WSPIERALI DRUŻYNĘ LECHA POZNAŃ!

   Tradycją już stały się wyjazdy uczniów, absolwentów oraz nauczycieli Gimnazjum w Sierakowie na mecze piłkarskiej ekstraklasy, w których udział bierze LECH Poznań. Pierwszy w tym roku szkolnym mecz poznańskiej drużyny, który dopingowany był przez sierakowską społeczność, miał miejsce w niedzielę 5 października br. LECH Poznań w meczu 11 kolejki pokonał GKS Bełchatów 5 – 0 po bramkach K. Hamalainena (w 17 i 71 minucie), G. Lovrencsicsa (w 81 minucie), D. Jevtica (w 86 minucie) oraz po samobójczym golu A. Malarza (w 51 minucie)! 

 

   Na trybunach zgromadziło się ponad 50 uczniów i absolwentów sierakowskiego gimnazjum pod opieką nauczycieli:
p. U. Normann, p. R. Dziewięckiego – głównego organizatora wyjazdu oraz p. P. Mośka – dyrektora szkoły. Niezwykle atrakcyjny mecz toczył się przy oszałamiającym dopingu publiczności, w tym – naszych uczniów. Organizacja niniejszego wyjazdu doskonale wpisuje się w, organizowany już wkrótce w gimnazjum, XI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Sierakowie, któremu nieodłącznie od trzech już lat towarzyszy szkolny konkurs historyczny poświęcony poznańskiej drużynie.

  

Rafał Dziewięcki

Nauczyciel historii Gimnazjum w Sierakowie