Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

WSPÓŁPRACA W ZAKRESIE WOLONTARIATU

   W dniu 22 stycznia br. w siedzibie Gimnazjum w Sierakowie doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Związkiem Harcerstwa Polskiego reprezentowanym przez Komendanta rawickiego Hufca phm. – Krzysztofa Ziętka, a Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie reprezentowanym przez dyrektora – Piotra Mośka. 

    Przedmiotem zadeklarowanej współpracy będzie podejmowanie wspólnych działań na rzecz promowania aktywności wolontariackiej oraz upowszechniania idei i wartości harcerskich. Formy niniejszej współpracy między innymi obejmować będą następujące działania:

  1. Promowanie idei harcerskich wśród młodzieży gimnazjalnej (m. in. pomoc w naborze do drużyn harcerskich, rozpowszechnianie informacji/plakatów).
  2. Współorganizacja kursów pierwszej pomocy dla gimnazjalistów.
  3. Pomoc w przygotowaniu różnych imprez okolicznościowych oraz wydarzeń harcerskich (np. rajdy, biwaki).
  4. Zabezpieczenie medyczne, w razie potrzeby, imprez szkolnych.
  5. Organizacja pogadanek dla młodzieży gimnazjalnej związanych z funkcjonowaniem harcerstwa.

   Warto wspomnieć, iż rawicki Hufiec od kilku miesięcy swoją siedzibę przeniósł właśnie do budynku naszego gimnazjum, co pozwala od pewnego już czasu realizować pewne działania wspólnotowe. Upowszechnianie działalności wolontariackiej odbywa się w Gimnazjum w Sierakowie na różnych już płaszczyznach, jednakże podpisana umowa o programowej w tym względzie współpracy pozwoli jeszcze bardziej zaktywizować młodzież do działalności na rzecz otaczającego ją środowiska.

  

Agata Nadrowska

Uczennica klasy II A Gimnazjum w Sierakowie