Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

Szkolny Klub Przedsiębiorczości

Działalność klubu

 

   Szkolny Klub Przedsiębiorczości funkcjonuje w Gimnazjum w Sierakowie od 2006 roku. Opiekę nad nim sprawują pani Magdalena Stańko oraz pani Kinga Wolna, które są zrzeszone w Klubie  Nauczycieli IMPULS przy Narodowym Banku Polskim. Działalność klubu opiera się o materiały edukacyjne zamieszczone na stronie nbportal.pl, a członkowie klubu biorą udział w licznych projektach oraz konkursach o skali ogólnopolskiej.

 

Nasze sukcesy

 

- 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie NBP „A co ty wiesz o euro?” (Daria Borowiak, Weronika Sobota, Marlena Neumann)

- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie NBP na pracę pisemną (Milena Olszak)

- półfinały ogólnopolskiego konkursu NBP na pracę pisemną (Agnieszka Chrustek)-

- 3 miejsce w Festiwalu Przedsiębiorczości (Katarzyna Staśkiewicz)

- finałowa dwunastka w projekcie „Młodzi Przedsiębiorczy” (Patrycja Cicha, Olga Juskowiak, Katarzyna Jarczyńska, Monika Kaźmierczak, Kinga Piórkowska).

 

Nowa forma Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości!

 

            Od października 2015 roku ruszyła nowa forma Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.
W tym roku klub przyjął nazwę „Sierakowo Team” i oprócz cotygodniowych spotkań w ramach realizacji projektu „Młodzi Przedsiębiorczy” można nas znaleźć także na platformie edukacyjnej FRONTER.

            Sala na platformie nosi nazwę „SKP Sierakowo Team” i prowadzi ją pani Magdalena Stańko. Znajdziecie w niej między innymi historię klubu od początków jego działalności, czyli od roku 2006, opis sukcesów Waszych kolegów i koleżanek w ogólnopolskich projektach i konkursach, jak również dużą porcję wiedzy ekonomicznej, a sprawdzić możecie się rozwiązując liczne testy, krzyżówki, rebusy. Czeka tam na Was nie tylko nauka, ale i zabawa – możecie sprawdzić się jako przedsiębiorcy i zagrać w grę polegającą na prowadzeniu własnej firmy,  jak również obejrzeć animowane filmy, które w zabawny i przystępny sposób wyjaśnią Wam działanie mechanizmów rynkowych. Co miesiąc czekać na Was będzie zadanie miesiąca oraz szereg interesujących konkursów. 

 

Numer specjalny gazetki "Zaplecze" poświęcony wizycie w firmie FERROPOL i ścieżkom kariery znajduje się pod adresem: 

http://www.juniormedia.pl/junior-gazety/zaplecze-13

Szkolny Klub Przedsiębiorczości na facebooku: https://www.facebook.com/sierakowoteam

Naszą pracę w projekcie Młodzi Przedsiębiorczy możecie poznać czytając blogi poprzednich oraz obecnej edycji, które znajdziecie pod linkami:

http://blogiceo.nq.pl/gimnazjalneasy/, http://blogiceo.nq.pl/gimnazjalneasy2/, http://blogiceo.nq.pl/imperiumparowek/ oraz http://blogiceo.nq.pl/sierakowoteam/."