Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

Młodzieżowy Chór „Kameleon” przy Gimnazjum w Sierakowie

   Zespół powstał w 2006r. Tworzy go grupa dzieci i młodzieży z rawickich szkół w wieku od 12 - 16 lat. Oprócz udziału w konkursach powiatowych i wojewódzkich reprezentuje Ziemię Rawicką na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Ośmiokrotnie zdobył Złote Pasmo na Wlkp. Święcie Pieśni i Muzyki oraz Wlkp. Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Religijnej w Śremie. Dwukrotnie reprezentował region leszczyński na Ogólnopolskich Festiwalach Chórów Szkolnych Programu Śpiewająca Polska.

W 2011r. chór uczestniczył w IV Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr w Licheniu, zorganizowanym pod honorowym patronatem Prezydenta i Prymasa Polski.

W 2012r. soliści chóru zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu „Dom Mira” we Vladimirze w Rosji.

W 2013r. chór zdobył Złotą i Srebrną Nagrodę w International Youth Art Festival w Pradze.

W 2014r. reprezentacja chóru wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu „Euroorkiestra” w Żukowskie w Rosji.

W maju 2015r. członkowie chóru Kameleon wspólnie z Kołem Śpiewu im. B. Dembińskiego z Miejskiej Górki reprezentowali Ziemię Rawicką na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Jihlavie, gdzie zdobyli Brązowe Pasmo.

W czerwcu b. r. na XL Wielkopolskim Święcie Pieśni i Muzyki w Rawiczu chór zdobył Złote Pasmo i Puchar Narodowego Forum Muzyki.

Całokształt działalności chóru został uhonorowany zaproszeniem w czerwcu 2014 r. do zaprezentowania swoich osiągnięć na III Gali Młodych Utalentowanych Wielkopolan, organizowanej pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Zespół wykonuje pieśni religijne, okolicznościowe, ludowe, młodzieżowe i patriotyczne

a cappella lub z towarzyszeniem instrumentu. Organizuje koncerty na rzecz środowiska lokalnego, uczestniczy w warsztatach chóralnych oraz w licznych uroczystościach gminnych.

Od 2006 roku chór jest członkiem Leszczyńskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Objęty jest również działaniami Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”.

 

Dyrygentem chóru jest Jowita Augustyniak. 

 

 

Jowita Augustyniak

Pedagog, chórmistrz, instruktor emisji głosu

   Bierze udział w licznych międzynarodowych i ogólnopolskich seminariach i warsztatach dyrygenckich. Od wielu lat współpracuje z amatorskim ruchem muzycznym. Od 2009 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego Leszczyńskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Od 2006 roku koordynuje działania Ogólnopolskiego Program Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” w regionie leszczyńskim, organizując konfrontacje i festiwale chóralne oraz liczne warsztaty metodyczne dla dyrygentów. Obecnie prowadzi dwa chóry: Młodzieżowy Chór „Kameleon” przy Gimnazjum w Sierakowie oraz Chóru im. Bolesława Dembińskiego w Miejskiej Górce.

 Obecny skład chóru