Patronat Politechniki Wrocławskiej

MODELOWANIE MATEMATYCZNE

ORAZ WSPÓŁPRACA Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ

Od 2009 roku nasza szkoła realizuje, unikatowy w skali kraju i jeden z nielicznych w Europie, projekt: „Modelowanie matematyczne kluczem do przyszłości”. Celem przedsięwzięcia jest:

-        upowszechnianie nauk ścisłych wśród młodzieży gimnazjalnej,

-        rozwijanie matematycznych zainteresowań uczniów,

-        podnoszenie jakości pracy szkoły,

-         rozwijanie społecznych umiejętności pracy w grupie.

Nauczyciele oraz uczniowie trzech klas objętych eksperymentem uczestniczą w wykładach i warsztatach naukowych, pracują metodą modelowania matematycznego na zajęciach pozalekcyjnych, realizują matematyczne projekty edukacyjne.

Od 15 grudnia 2009 roku Gimnazjum w Sierakowie objęte zostało Patronatem Naukowym Politechniki Wrocławskiej w zakresie upowszechniania edukacji matematycznej. Nad realizacją projektu opiekę sprawuje
prof. dr. hab. Wojciech Okrasiński z wrocławskiej uczelni.

W dniu 30 maja 2014r. miało miejsce w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego
w Sierakowie niezwykle istotne wydarzenie naukowe. Interesujący wykład pod nazwą „O matematyce
w otaczającym świecie
” wygłosił prof. dr hab. Wojciech Okrasiński z Politechniki Wrocławskiej.