Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

XVI EDYCJA KONKURSU „HALO EUROPA, TO MY!”

   Rokrocznie Gimnazjum w Sierakowie organizuje Powiatowy konkurs „Halo Europa, to My!”, którego celem głównym jest propagowanie idei zjednoczonej Europy wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie muszą się wykazać dużą wiedzą dotyczącą zagadnień unijnych, historią Europy i Unii Europejskiej, kultury, tradycji poszczególnych krajów będących w Unii, ale również mieszczących się na naszym kontynencie. Konkurs ten porusza również problemy trawiące dzisiejszą Europę, a także mechanizmy działające na terenie Unii Europejskiej.


   Konkurs składa się się z dwóch części. Na pierwszej części zawodnicy rywalizują rozwiązując testy. Następnie nauczyciele opiekunowie sprawdzają poprawność odpowiedzi tych prac pisemnych, a w tym czasie uczniowie biorący udział biorą udział w warsztatach dotyczących państw UE. W tym roku uczniowie pracujący w grupach muszą stworzyć wycieczkę 14 - dniową po wybranym kraju unijnym i przekonać jury składające się z przedstawicieli Szkolnego Klubu Europejskiego „Epsylon” działającego przy Gimnazjum w Sierakowie.

   W konkursie wzięły w tym roku udział 23 osoby. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a różnice punktowe niewielkie. W czasie, kiedy opiekunowie poszczególnych klubów europejskich poprawiali prace zawodników, to uczniowie biorący udział w konkursie pracowali na warsztatach, gdzie układali plan dwutygodniowej wycieczki po wylosowanym kraju unijnym. Wszystkie drużyny przygotowały doskonałe plany wakacyjne odnoszące się do wybranych krajów. W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami okazali się: I miejsce – Franciszek Dziewięcki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu, II miejsce przypadło Bartoszowi Pęcherskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu, zaś trzecie miejsce zajął Sebastian Kozal ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

   W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajął Aleksander Żółtański z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu, II miejsce przypadło Bartoszowi Wolnemu z Gimnazjum w Sierakowie, na trzecim natomiast miejscu uplasował się Jędrzej Skrzypczak z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu.

   Po ogłoszeniu zwycięzców dyrektor Gimnazjum w Sierakowie – Piotr Mosiek wraz z Opiekunami SKE „Epsylon” – Maciejem Łukowiakiem i Rafałem Dziewięckim, wręczyli zwycięzcom okolicznościowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski Gminy Rawicz oraz Radę Rodziców przy Gimnazjum w Sierakowie.

 Rafał Dziewięcki

 nauczyciel historii w Gimnazjum w Sierakowie