Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

DZIEŃ LICZNYCH WYDARZEŃ W GIMNAZJUM W SIERAKOWIE

   W dniu 1 czerwca br. w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie zorganizowane zostały trzy wydarzenia: Dzień Sportu, Dzień Projektów Edukacyjnych oraz całość zakończył Festiwal Kolorów.

   Dzień Sportu, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego (koordynatorami całości byli: p. Rafał Kononowicz oraz p. Piotr Łukasiewicz), podzielony został na trzy tury, w trakcie których kolejne roczniki uczniów rywalizowały ze sobą na sali gimnastycznej w różnorodnych dyscyplinach zręcznościowych. Pierwsze miejsce wśród klas pierwszych zajęła klasa IC, wśród klas drugich – klasa IIG oraz wśród klas trzecich – IIIF. Podsumowanie całej rywalizacji odbyło się na boisku szkolnym, gdzie nagrodzone klasy odebrały pamiątkowe dyplomy z rąk dyrektora gimnazjum – p. Piotra Mośka oraz organizatora – p. Piotra Łukasiewicza.

   W stołówce tymczasem odbywał się Dzień Projektów Edukacyjnych, w trakcie którego uczniowie reprezentujący poszczególne drugie klasy przedstawiali własne projekty edukacyjne. Wśród uczniowskich projektów znalazły się opracowania, prezentacje multimedialne, filmy, potrawy, formy przestrzenne i inne, które poświęcone były chociażby: zdrowemu odżywianiu, historii szkoły, pasmu Gór Stołowych, historii i etymologii nazwisk, ciekawym zjawiskom chemicznym, zmieniającym się zawodom w naszym regionie, zjawiskom fizycznym w scratchu, czy też miastu przyszłości przedstawionego za pomocą figur geometrycznych. Całość przedsięwzięcia zorganizowały szkolne koordynatorki projektów edukacyjnych – p. Maria Rajewska oraz p. Weronika Stankiewicz; wydarzenie prowadziła zaś p. Sylwia Henkulak – Matysiak.

   Ten niezwykle atrakcyjny i pełen wydarzeń edukacyjnych dzień zakończył Festiwal Kolorów, zorganizowany przez szkolny Samorząd Uczniowski pod opieką p. Piotra Łukasiewicza. Uczniowie na boisku szkolnym utworzyli efektowną wielokolorową chmurę pyłu, która powstała z wyrzuconych w powietrze specjalnych, ekologicznych barwników.

   W tym roku pierwszy raz zatem obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka przyjęły w Gimnazjum w Sierakowie wielowydarzeniową formułę, za którą współodpowiedzialni byli sami uczniowie. Dzień był niezwykle atrakcyjny i łączył w sobie liczne elementy - sportowe, rekreacyjne i edukacyjne.

 Piotr Mosiek

Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie