PLASTYCZNO – CZYTELNICZE ZMAGANIA W SIERAKOWSKIEJ BIBLIOTECE

W dniu 2 czerwca 2016 roku w bibliotece Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie rozstrzygnięte zostały dwa konkursy.

Pierwszym z nich był konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater książek J. R. R. Tolkiena”, którego
współorganizatorem była „Ziemia Rawicka”. Jego laureatami zostali: Zuzanna Tawczyńska z klasy IF, która zajęła pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło Wiktorii Lorek z klasy IIF, trzecie miejsce zajął tymczasem Jakub Ciemniak z klasy IG.

Drugi z konkursów był konkursem czytelniczym ze znajomości książki „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Sidor z klasy IIIE, drugie miejsce - Grzegorz Heinze z klasy ID, trzecie miejsce zajęła Wiktoria Milińska z klasy IA, natomiast nagroda specjalna przypadła Rafałowi Olszakowi z klasy IIIE.

Uczniowie otrzymali z rąk organizatorów: Pań bibliotekarek – p. Marii Rajewskiej i p. Sylwii
Henkulak-Matysiak, redaktora naczelnego dwutygodnika „Ziemia Rawicka” – p. Tomasza
Klemczaka oraz dyrektora szkoły – p. Piotra Mośka, pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Księgarnię NOTKA w Rawiczu, „Ziemię Rawicką” oraz Urząd Miejski Gminy Rawicz.

Piotr Mosiek
Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie