Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

GIMNAZJALIŚCI NA ZAWODOZNAWCZEJ WYCIECZCE

Dnia 2 czerwca br. grupa gimnazjalistów z Sierakowa pod opieką doradcy zawodowego - p. Weroniki Stankiewicz oraz opiekuna p. Magdaleny Stańko uczestniczyła w wycieczce do zakładów pracy.

 

Jedną z odwiedzanych rawickich firm był Rawag - Rawicka Firma Wyposażenia Wagonów RFWW RAWAG Sp. z o. o. w. Zakład ten funkcjonuje już na rynku od 46 lat. Jest to firma stale rozwijająca się, zatrudniająca 470 osób i która stosuje własne rozwiązania konstrukcyjno -technologiczne, produkuje nowoczesne wyroby do wagonów pasażerskich, składów zespołowych, tramwajów, autobusów szynowych, metra, autobusów i statków. Pan Marcin Pieprzyński - szef produkcji firmy, opowiedział pokrótce historię firmy i oprowadził uczniów po halach produkcyjnych, gdzie młodzież mogła zobaczyć cały proces powstawania wyrobów począwszy od projektowania do efektu końcowego czyli gotowych elementów. Uczniowie zwiedzili również magazyn oraz mieli możliwość zobaczyć zastosowanie produktów w rzeczywistości np. przechodzili przez rozsuwane tramwajowe drzwi, które na co dzień mogą zobaczyć np. jadąc tramwajem w Poznaniu.

   Kolejnym punktem wycieczki była stolarnia „Bracia Kowalscy” w Szymanowie. Jest to nowoczesna, prężnie działająca firma, która zaopatruje w swoje wyroby nie tylko Polskę, ale także Europę i świat. Młodzież miała zaszczyt poznać jednego z właścicieli firmy Pana Karola Kowalskiego, który zapoznał ich z historią powstania i rozwoju stolarni. Następnie uczniowie w dwóch grupach pod opieką Panów Zbigniewa Stróżyka i Marka Jarosza zwiedzali hale produkcyjne. Zobaczyli proces produkcji okien oraz drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Uczniowie przyglądali się pracy stolarzy oraz nowoczesnych, sterowanych komputerowo maszyn. Na koniec wszystkim uczestnikom wycieczki zostały wręczone upominki, za co bardzo dziekujemy.

   Była to bardzo ciekawa i pouczająca wyprawa dla uczniów gimnazjum, pozwalająca zdobyć wiedzę o zawodach od strony praktycznej, dająca możliwość przyjrzenia się z bliska pracy ludzi wykonujących dane profesje. Wycieczka ta jednakże nie była by możliwa, gdyby nie pomoc i wsparcie finansowe Rady Rodziców Gimnazjum w Sierakowie.

 Weronika Stankiewicz

doradca zawodowy w Gimnazjum w Sierakowie