Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

POWIATOWY KONKURS „SOKOLE OKO” ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs odbywa się corocznie w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy-Przyjemskiego w Sierakowie pod opieką germanistki pani Małgorzaty Pięty. W dniu 31 maja 2016 roku do konkursu przystąpili gimnazjaliści z terenu Powiatu Rawickiego.

   Przed uczniami klas drugich i trzecich gimnazjum postawiono po raz kolejny trudne zadanie odszukania w teksie 10 błędów celowo popełnionych przez autora opowiadania i poprawienie ich. Do zdobycia możliwych było 20 punktów. Realizując cel konkursu gimnazjaliści wcielili się w rolę swoich nauczycieli.

   Wezwanie podjęli uczniowie z gimnazjów w Miejskiej Górce, Rawiczu i Sierakowie. Laureatami Powiatowego Konkursu „Sokole oko 2016” są uczniowie:

w kategorii klas II:

I miejsce – Eryk Giezek – Gimnazjum nr 1 w Rawiczu,

II miejsce – Eryk Domaniecki – Gimnazjum nr 1 w Rawiczu,

III miejsce – Kamila Matysiak – Gimnazjum w Sierakowie,

w kategorii klas III:

I miejsce – Monika Węcłaś – Gimnazjum nr 1 w Rawiczu,

II miejsce – Katarzyna Jórdeczka – Gimnazjum nr 1 w Rawiczu,

III miejsce – Karolina Sidor, Aleksandra Wojtera – Gimnazjum w Sierakowie.

   Tak, jak i w poprzednich w edycjach konkursu zwycięzcy wybrali sobie nagrody, a pozostali uczestnicy upominki, ufundowane przez Radę Rodziców Gimnazjum w Sierakowie. Dyplomy i nagrody wręczał dyrektor szkoły Pan Piotr Mosiek wraz z organizatorką przedsięwzięcia – Panią Małgorzatą Piętą.

   Wszystkim uczestnikom i ich opiekunkom bardzo dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym.

 Małgorzata Pięta

 Nauczyciel języka niemieckiego w Gimnazjum w Sierakowie