WARSZTATY PROFILAKTYCZNE W GIMNAZJUM W SIERAKOWIE

Dnia 3 czerwca 2016 roku w Gimnazjum w Sierakowie w ramach programu ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE odbyły się warsztaty profilaktyczne.

Spotkanie miało na celu uwrażliwić młodych ludzi na problem palnie tytoniu oraz przekazać podstawowe wiadomości na temat zachowań asertywnych i rozwinąć umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Uczniowie także wzmocnili poczucie własnej wartości wzbudzając pozytywne myślenie o sobie uczestnicząc w różnych ćwiczeniach.

Organizacja warsztatów profilaktycznych na stałe wpisała się w harmonogram działań realizowanych w naszej szkole. Co roku poruszamy z uczniami ważne zagadnienia funkcjonowania społecznego.

Marta Niemczynowska
Psycholog szkolny