Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

VIII POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO – FIZYCZNY „CHCĘ BYĆ INŻYNIEREM”

W dniu 8 czerwca 2016 roku w Gimnazjum nr 1 w Rawiczu odbyła się ósma edycja konkursu matematyczno - fizycznego „Chcę być inżynierem”. Inicjatorkami przeprowadzenia tego konkursu były Joanna Józefowicz, nauczyciel matematyki z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu i Magdalena Giera – Golembka, nauczyciel fizyki z Gimnazjum w Sierakowie. Do zmagania z bardzo trudnymi zadaniami z matematyki i fizyki stanęły drużyny składające się z uczniów Gimnazjum nr 1, Gimnazjum w Bojanowie i Gimnazjum w Sierakowie.

   Zadaniem konkursu było promowanie matematyki i fizyki wśród gimnazjalistów, zaprezentowanie możliwości zabawy matematyką i fizyką, rozwijanie wśród uczniów zdolności logicznego myślenia.

   Konkurs stanowił niepowtarzalną okazję zaprezentowania przez uczniów o zainteresowaniach matematyczno-fizycznych swojej wiedzy i umiejętności. Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania problemowe, w których musieli umieć powiązać wiedzę zarówno z matematyki, jak i fizyki. Organizatorki zaproponowały trochę inny charakter konkursu, a mianowicie tworzenie dwuosobowych drużyn, ponieważ ważną cechą każdego inżyniera jest umiejętność pracy w zespole. Możliwość startowania w drużynach dwuosobowych bardzo spodobała się uczestnikom konkursu.

Najlepszymi przyszłymi inżynierami okazali się:

I miejsce: Michał Berger i Jakub Łapczyński z Gimnazjum w Bojanowie

II miejsce: Katarzyna Jórdeczka i Katarzyna Broczkowska z Gimnazjum nr 1 w Rawiczu

III miejsce: Krzysztof Kowalski i Filip Maciejak z Gimnazjum w Sierakowie.

Magdalena Giera – Golembka

Nauczyciel fizyki w Gimnazjum w Sierakowie