Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

SOŁECKO – GIMNAZJALNA INICJATYWA – DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA W SIERAKOWIE

We wtorek 14 czerwca br. zorganizowany został po raz drugi już z rzędu w Gimnazjum w Sierakowie Dzień Ochrony Środowiska. Jego organizatorami była nauczycielka biologii sierakowskiej placówki p. Joanna Szynalska oraz Sołtys wsi Sierakowo – p. Robert Bałuniak.

 

Najważniejszym elementem przedsięwzięcia był fakt uczestnictwa części klas wraz z wychowawcami w akcji sprzątania terenów zielonych w Sierakowie. Na tą okoliczność szef sierakowskiego Sołectwa przygotował dla młodzieży worki i rękawiczki dla higienicznego sprzątania środowiska, na sam koniec zaś akcji zorganizował integracyjne ognisko z pieczonymi kiełbaskami i zimnymi napojami.

   Akcja, stanowiąca o wdrażaniu w szkole edukacji proekologicznej, jest elementem szerokiego wachlarza działań Gimnazjum w Sierakowie jako placówki zrzeszonej w wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i uobecniającej wartości związane z dbałością o otaczające środowisko i propagowanie zdrowego stylu życia. Stała już w tym względzie współpraca z Sołectwem Sierakowo zaowocowała wpisaniem wydarzenia do corocznego harmonogramu środowiskowych przedsięwzięć o charakterze edukacyjno – rekreacyjnym.

Joanna Szynalska

Nauczycielka biologii i Koordynator Szkoły Promującej Zdrowie