TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH DZIEWCZĄT I TURNIEJ MIKSTÓW W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

W maju i czerwcu 2016 r. w naszym gimnazjum odbyły się dwa turnieje siatkarskie: V Turniej Trójek Siatkarskich dziewcząt i VIII Turniej  Mikstów w Siatkówce Plażowej.
   Do pierwszego turnieju zgłosiło się 7 drużyn. W pierwszej fazie grupowej uczennice  grały systemem każdy z każdym, a do dalszej gry awansowały po dwa najlepsze zespoły. W wyniku rywalizacji w fazie finałowej drużyny wywalczyły następujące lokaty:  I miejsce „Atomówki” ( Z. Ilnicka, A. Matysiak, O. Organistka) II miejsce „Kucyki Pony” ( K. Marecka, K. Skotarek, L. Kuźnia), natomiast miejsce III „Unpredictable” ( P. Kiałka, O. Woźniak, N. Smektała).

W turnieju mikstów siatkarskich brało udział  14 zespołów. W wyniku rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się drużyna „Lady & Tramp” ( B. Zygmunt, O. Organistka) na  II miejscu uplasowali się  „Pulpetozaury” ( Ł. Pieprzyk, K. Marecka) natomiast III m-ce zajęła „Piękna i Bestia” ( K. Tyczyński, Z. Ilnicka).

Trzy najlepsze zespoły w obu turniejach  otrzymały z rąk dyrektora szkoły p. Piotra Mośka pamiątkowe dyplomy oraz medale. Fundatorem nagród była Rada Rodziców.

Organizatorem turniejów była Pani Dorota Kasperczak przy współpracy uczniów: Lidii Kuźni i Natalii Smektały.