ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W GIMNAZJUM W SIERAKOWIE

W dniu 6 września br. odbyła się w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, a tym samym symboliczne włączenia ich w poczet społeczności szkolnej.

Pierwszoklasiści zapoznani zostali z dotychczasową historią szkoły oraz postacią jej Patrona, którą młodszym koleżankom i kolegom przybliżył uczeń klasy III G – Jan Marciniak; odśpiewali po raz pierwszy hymn swojej nowej szkoły, zaś pod tablicą A. O. Przyjmy – Przyjemskiego (autorstwa zmarłego niedawno rawickiego artysty – Romana Dworaka) złożona została wiązanka kwiatów. W dalszej części uroczystości odbyło się złożenie ślubowania, którego w imieniu całych klas dokonali ich przewodniczący. Na zakończenie, dyrektor gimnazjum – Piotr Mosiek, wraz z opiekunką samorządu uczniowskiego – Panią Moniką Ogrodowicz, jak również jego Przewodniczącą – Julią Kiełkiewicz z klasy II F, wręczyli pierwszoklasistom okolicznościowe listy gratulacyjne, zwracające uwagę na pielęgnowanie przez szkołę wartości zawartych w misji Gimnazjum w Sierakowie: „wolność i odpowiedzialność poprzez prawdę, dobro i wiedzę”.

Celebrowana uroczystość odbyła się w bardzo przyjaznej atmosferze, doniosłość towarzyszyła w szczególności momentowi składania przez młodsze koleżanki i kolegów ślubowania na sztandar naszego gimnazjum.

Julia Kiełkiewicz

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum w Sierakowie