NASZE GIMNAZJUM PO RAZ KOLEJNY UCZESTNICZY W BIEGU OLIMPIJSKIM W RACOCIE!

Już po raz szesnasty grupa uczniów naszego gimnazjum, wraz z opiekunami: Agatą Roszak i Barbarą Strugałą, uczestniczyła w odbywającym się w minioną sobotę (10.09.2016r.) 23. Biegu Olimpijskim w Racocie. Oprócz przedstawicieli naszej szkoły w zmaganiach uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Rawiczu wraz z panią Martą Cieślak, oraz reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kaczkowie (pow. leszczyński), wraz z panią Magdaleną Lipowczyk. W tym roku nasza szkolna drużyna liczyła 30 osób.

W imprezie brało udział ok. 2 tysięcy osób — były wśrod nich dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Gościem tegorocznej edycji Biegu była urodzona w Rawiczu złota medalistka z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro oraz rekordzistka świata w rzucie młotem, Anita Włodarczyk. Niektórzy nasi zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej 50. biegu, a przy takiej ilości biorących udział i przy takiej skali tego wydarzenia należy to uznać za niewątpliwy sukces. Jak jednak podkreślają nasi uczniowie, nie o zwycięstwo i dobre miejsce chodzi w sportowych zmaganiach, a przede wszystkim o dobrą, uczciwą rywalizację w duchu fair play i sprawdzenie swoich możliwości w takich zawodach.