ROLLER DAY - ŁĄCZYMY POKOLENIA 2016

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w minioną niedzielę (11.09.2016r.) w Sarnowie odbyła się akcja zorganizowana przez nauczycielkę Gimnazjum w Sierakowie, Agatę Roszak, oraz animatorów boiska "ORLIK" w Sarnowie pt. "Roller Day - Łączymy Pokolenia", w ramach której zorganizowano przejazd na rolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach ulicami Sarnowy, jednocześnie odwiedzając przy tym znajdujące się w niej obiekty sakralne i patriotyczne (kościoły, pomniki, kapliczki itd.). W tej imprezie wzięło udział 70 dzieci i 20 dorosłych, przeważnie rodziców i dziadków najmłodszych uczestników (3-, 4- 5-, 6-latków). Uczestniczyli w niej także uczniowie z rawickich szkół (SP5, SP6, Gimnazjum w Sierakowie), ale i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krobi. Całą imprezę wspomagała miejscowa OSP, policja z Rawicza oraz ratownicy medyczni z Sarnowy.