UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW Z SIERAKOWA W XIX DOLNOŚLĄSKIM FESTIWALU NAUKI

W poniedziałek 19 września br. uczniowie klasy III B Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie wraz z wychowawcą uczestniczyli w zorganizowanym już po raz dziewiętnasty, Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej.

Była to dla nich niecodzienna możliwość wzięcia udziału w warsztatach, pokazach i wykładach z różnych dziedzin nauki. W tym roku gimnazjaliści zgłębiali tajniki metrologii, uczyli się spawać światłowód i eksperymentowali z ciekłym azotem. Na wspomnienie zasługuje fakt, że autorami tegorocznych pokazów byli między innymi absolwenci Gimnazjum w Sierakowie.

Agnieszka Sęk

Wychowawca klasy IIIB