KOLEJNY SPORTOWY WEEKEND!

Po raz szesnasty uczniowie Gimnazjum w Sierakowie wzięli udział w Powiatowym Zlocie Krajoznawczym, odbywającym się w miniony weekend, tym razem w Jutrosinie. Celem tego rajdu było zwiedzenie gminy Jutrosin. Jedni zwiedzali pieszo, inni - rowerami.

Zlot odbywał się w myśl hasła "Turystyka łączy pokolenia". Jest to ogólnopolska akcja, mająca na celu poznawanie swoich "małych ojczyzn", organizowana przez PTTK. Nasza młodzież musiała pokonać 25 kilometrów z Rawicza do Jutrosina, następnie kolejne 20 kilometrów wokół miasta i gminy Jutrosin i pozostałe 25 km drogi powrotnej do Rawicza - czyli łącznie ok. 70 kilometrów. Zwiedzaliśmy m.in. kościół pw. św. Elżbiety w Jutrosinie, miejscowy zalew oraz wiatrak. Nasza reprezentacja składała się z 6 osób: Oliwii Olejniczak, Anny Michalskiej, Marcina Mikołajczyka, Patryka Nowaka, Rafała Sowińskiego i Huberta Stasiaka oraz opiekuna, pani Agaty Roszak.