Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

JESIENNY RAJD ROWEROWY W POSZUKIWANIU GRZYBÓW

   Dnia 22.10.2016r. 15-osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum, wraz z opiekunem - panią Agatą Roszak, wybrała się na Jesienny Rajd Rowerowy, organizowany przez rawickie PTTK. Podziwiali oni piękno naszych okolic, łącząc zwiedzanie z uprawianiem sportu.

  

   Uczestnicy rajdu przejechali około 40 kilometrów. Jego głównym celem jest integracja turystyczna młodzieży szkolnej, propagowanie turystyki rowerowej, poznawanie tras rowerowych po gminie Rawicz i zdobywanie punktów na Kolarską Odznakę Turystyczną. Trasa prowadziła przez m.in. Laskową, Borowno, Korzeńsko, Dębno Niemieckie i Dębno Polskie, a zaczynała się i kończyła na rawickim rynku. W trakcie przejażdżki zorganizowano także grzybobranie, w którym uczniowie naszej szkoły także brali udział. Impreza przebiegła spokojnie, w radosnej i pogodnej atmosferze oraz uczniowskiej integracji.