Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

   W dniu 10 listopada 2016 roku w Gimnazjum w Sierakowie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie krótkie przemówienie wygłosił p. dyrektor Piotr Mosiek. Potem rozpoczęła się krótka część artystyczna przygotowana przez p. Kingę Helińską- Szpajdę, p. Jowitę Augustyniak, p. Macieja Łukowiaka oraz uczniów z koła teatralnego i chóru.

Wystawiony spektakl był fragmentem noweli „Latarnik” Henryka Sienkiewicza, opowiadającym o miłości do ojczyzny. Następnie wyrecytowane zostały wiersze patriotyczne. Na koniec chór zaprezentował się w dwóch utworach o tematyce wojennej.