SIERAKOWSKIE SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

W dniu 22 listopada br. w Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie odbyło się spotkanie uczniów ze znanym regionalistą i podróżnikiem, Panem Bolesławem Grabowskim. Spotkanie tym razem (dotychczas bowiem podróżnik gościł w Sierakowie już dwukrotnie) poświęcone było historii, kulturze i obyczajom Ziemi Świętej.

Pan B. Grabowski przedstawił bogaty materiał fotograficzny, jak również pamiątki z życia codziennego mieszkańców Palestyny, Jordanii czy Izraela. Opowiadał o ciekawostkach związanych z obyczajowością, demonstrował także codzienne stroje mieszkańców.

Spotkanie było niezwykle interesujące, uczniowie mieli okazję zadawać różnorodne pytania na interesujące ich tematy. Organizatorem przedsięwzięcia, podobnie jak w latach poprzednich, była nauczycielka geografii w Gimnazjum w Sierakowie – Pani Hanna Janura.

Zespół Redakcyjny

Gimnazjum w Sierakowie