SPORTOWE PODSUMOWANIE ROKU - NASZE GIMNAZJUM PONOWNIE NAJLEPSZE!

24 listopada br. w nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkół w Szkaradowie odbyło się sportowe podsumowanie roku szkolnego 2014/2015 oraz 2015/2016 pod względem osiągnięć sportowych, organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Rawiczu. Zostali zaproszeni na nie wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego, dyrektorzy szkół, włodarze gmin powiatu rawickiego oraz samego powiatu.

Nasze gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015 zdobyło 58. miejsce na 469 sklasyfikowanych szkół w Wielkopolsce, a w roku 2015/2016 już 16. miejsce na 490 szkół - co trzeba uznać za niewątpliwie bardzo wysokie osiągnięcie, będące ogromnym sukcesem i efektem ciężkiej pracy nauczycieli i reprezentantów naszej szkoły.

W ramach podsumowania wspomniano także o sukcesach indywidualnych i drużynowych naszych reprezentantów - w roku szkolnym 2014/2015 największym osiągnięciem było I miejsce w finale wojewódzkim Kacpra Grzelczyka (LA – 300 m przez płotki), zaś w roku szkolnym 2015/2016 było II miejsce w finale wojewódzkim Aleksandry Jędryczki (skok w dal) oraz zajęcie przez naszą reprezentację koszykarską II miejsca w województwie.

W klasyfikacji punktowej na szczeblu powiatu nasza szkoła zarówno w roku szkolnym 2014/2015, jak i 2015/2016, zajęła I miejsce w kategorii gimnazjów, będąc przed takimi placówkami, jak gimnazja w Bojanowie i Pakosławiu.

Z naszej perspektywy wyniki klasyfikacji  trzeba uznać za zdecydowanie pozytywne. Sukcesy te bowiem motywują zarówno nauczycieli, opiekunów, jak i reprezentantów naszej szkoły do jeszcze lepszej pracy na rzecz popularyzowania sportu i kultury fizycznej, rozwoju sportowego oraz rekreacyjnego i zdobywania jeszcze wyższych celów w przyszłości.