Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

JĘZYK MIGOWY - JĘZYK OBCY?

   W Gimnazjum w Sierakowie 25 listopada odbyły się warsztaty skierowane dla młodzieży szkolnej, mające na celu zachęcenie do nauki języka migowego. Zajęcia prowadziła surdopedagog p. Honorata Szymańska. Uczniowie poznali polski alfabet palcowy, podstawowe słowa, zwroty i liczebniki. W zajęciach uczestniczyło 50 gimnazjalistów, którzy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem podjęli wysiłek poznania podstaw języka migowego. Warsztaty zorganizowała nauczycielka gimnazjum Barbara Strugała. Osoby niesłyszące napotykają w życiu codziennym na wiele trudności, od naszej otwartości zależy, czy można to zmienić.