Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

PROFILAKTYCZNE SPOTKANIE Z ARTUREM AMENDĄ W SIERAKOWIE

   W dniu 14 grudnia 2016 roku, po raz czwarty w Gimnazjum w Sierakowie, odbyły się spotkania profilaktyczne z Panem Arturem Amendą – Prezesem Stowarzyszenia „Arka Noego” (Certyfikowanym Instruktorem Terapii Uzależnień), w których brali udział uczniowie wszystkich klas drugich.

   Pan Artur Amenda uświadomił uczniom i nauczycielom m.in. co dzieje się z człowiekiem uzależnionym od alkoholu, narkotyków i nikotyny. Pokazał jak „bawi się” przeciętny nastolatek na dyskotece, opisał stosunek producentów wyżej wymienionych środków do ludzi, życia i śmierci. Prowadzący, odwołując się do przykładów terapii zaczerpniętych wprost ze swej pracy, ukazał młodzieży przyczyny, skutki, a także długą drogę leczenia i powrotu do „normalnego” życia bez używek.

   Najbardziej wzruszający moment, który pewnie wielu uczniom zapadnie w pamięci, to opis przeżyć Pana Artura. Miał on trudne dzieciństwo, którego powodem był tylko i wyłącznie alkohol. Wiele osób, słuchając, uroniło kilka łez wzruszenia i współczucia.

   Rozmawiając z młodzieżą po spotkaniu, uczniowie wyrażali bardzo pozytywne opinie, a wielu z nich stwierdziło, że dotychczas była to dla nich jedna z najwartościowszych lekcji profilaktycznych, w jakich kiedykolwiek uczestniczyli.

Agata Basińska – Krupa

Pedagog Gimnazjum w Sierakowie