Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

NOCNE MIKOŁAJKI W SIERAKOWIE JUŻ PO RAZ TRZECI!

   W dniu 16 grudnia br. w Gimnazjum w Sierakowie odbyła się trzecia edycja NOCY MIKOŁAJKOWEJ. Wzięli w niej udział chętni uczniowie z gimnazjum; impreza cieszyła się niebywałą popularnością – w nocnej i przedświątecznej scenerii w szkole zagościło ponad 300 uczniów oraz spora grupa absolwentów pomocna m.in. w organizacji Mikołajkowego Turnieju Czwórek Siatkarskich, ale przede wszystkim chętna do spotkania z byłymi nauczycielami, a także z młodszymi koleżankami i kolegami.

   Zaczęliśmy od podzielenia się na kilka głównych grup. Część udała się na Mikołajkowy Turniej Siatkarski i Turniej Piłkarzykowy, chętni na obejrzenie filmu o tematyce świątecznej przeszli do biblioteki, inni zaś zostali na szkolnym korytarzu, oglądając i dopingując zacięte zmagania kulinarne uczestników gimnazjalnego konkursu MasterChef; w jednej z klas organizowany był ponadto filmowy wieczór z dreszczykiem, w trakcie którego młodzież mogła obejrzeć horror w nastrojowo udekorowanej sali.

    W konkursie MasterChef wzięło udział osiem drużyn, które przygotowywały w pierwszej części zaproponowane przez siebie potrawy, w drugiej natomiast deser tiramisu. Po ostatecznym podsumowaniu zwycięzcami zostali: I miejsce - DELFINKI I KANGURKI (Oktawia Wrońska i Wiktoria Nowak), II miejsce - ŚWIĄTECZNE DUDUSIE (Katarzyna Mierzyńska i Aleksandra Duda), zaś III miejsce - BĄBECZKI HANECZKI (Eryk Świergocki i Dawid Szczepaniak). Po konkursie gotowania rozpoczęło się karaoke. W tym czasie odbywało się także tworzenie świątecznych dekoracji oraz zabawa – gry ruchowe XBOX.

   Turniej siatkarski, do którego zgłosiło się aż 21 drużyn, wygrała tymczasem LODOWA DRUŻYNA w składzie: Greta Adamek, Lidia Kuźnia, Krystian Osmelak i Natan Zasada. Drugie miejsce zajęła drużyna CHRISTMASS MASTERS, trzecie zaś GORĄCE RENIFERY. Bezpieczeństwo w trakcie rozgrywanego turnieju zapewniali, podobnie jak w roku ubiegłym, wolontariusze z Harcerskiego Hufca. Tymczasem w Mikołajkowym Turnieju Piłkarzykowym uczestniczyło 10 drużyn; w finałowej potyczce drużyna GWIAZDY (Olivier Samol i Dawid Popielas) pokonała ekipę KRASNALI (Miłosz Jasiński oraz Krystian Łukowiak).
   Wszyscy świetnie się bawili w przedświątecznym nastroju, który podkreślała muzyka dobiegająca z głośników szkolnego radiowęzła oraz przebrany Mikołaj rozdający młodzieży słodycze. Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski III NOC MIKOŁAJKOWA była wydarzeniem, która na trwałe już weszła do harmonogramu sierakowskich przedsięwzięć. Cieszyła się ogromną popularnością i pozwoliła uczniom poznać szkołę z nieco innej perspektywy: miejsca udanej i mądrej rozrywki, w której uczestniczą wspólnie rodzice, uczniowie oraz ich nauczyciele.

Zespół Redakcyjny
Gimnazjum w Sierakowie