Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

ZDROWA, SPORTOWA RYWALIZACJA W SARNOWIE

   W piątek (16.12.2016r.) 24-osobowa grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunem - nauczycielką wychowania fizycznego, panią Agatą Roszak, uczestniczyła w Otwartym Turnieju Unihokeja, który odbył się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Sarnowie. Organizatorem turnieju było boisko ORLIK w Sarnowie.

 

   Przed rozegraniem spotkań grupowych nasi reprezentanci podzielili się na 4 drużyny - "Gumisie" (chłopacy mieszkający w wioskach chazackich), 2 drużyny dziewczyn (młodsze i starsze) oraz "Drag Dragons" (chłopacy pochodzący z Sarnowy). Ostatecznie, po emocjonujących, ciekawych i przynoszących wiele wrażeń spotkaniach, najlepsi okazali się właśnie ci ostatni, zwyciężając "u siebie". Drugie miejsce zdobyły "Gumisie", które przegrały z gospodarzami w bezpośrednim starciu grupowym 2:1, a najniższym stopniem podium musiały się zadowolić dziewczyny z grupy starszej.

   Nie jednak miejsca były tutaj najważniejsze. Ważne jest to, iż uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności gry w praktyce, co na pewno pozwoliło im udoskonalić technikę gry, pokazać ich słabe strony oraz to, co potrafią robić dobrze. Zdobyte informacje z pewnością przełożą się na lepsze wyniki w kolejnych drużynowych rywalizacjach.