Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

Nasze osiagnięcia

UDZIAŁ UCZNIÓW W KONKURSACH I ZAWODACH W ROKU SZKOLNYM 2014/15

 

 

1. Konkursy z języka angielskiego:

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "Olimpus": P. Flasza z kl. I B - XV miejsce i tytuł Laureata.

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego: W. Lipowczyk z kl. III D - udział w etapie rejonowym.

 

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego: P. Flasza - I miejsce, A. Nadrowska - II miejsce.

 

2. Konkursy z języka niemieckiego:

 

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego: A. Nadrowska - III miejsce.

 

3. Konkursy z języka polskiego

 

Powiatowy Konkurs Młodych Dziennikarzy: M. Skrzypek - I miejsce.

 

Szkolny konkurs "Historia książki": D. Świtała - I miejsce, S. Nowak i W. Szkaradek - II miejsce.

 

Szkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim": A. Nadrowska - I miejsce, M. Skrzypek - II miejsce, R. Olszak - III miejsce.

 

2. Konkursy z geografii:

 

Wojewódzki Konkurs Geograficzny: K. Matuszewska z kl. III D i W. Lipowczyk z kl. III D - udział w etapie rejonowym.

 

Powiatowy Konkurs Geograficzny "Poznajemy Ziemię Rawicką": A. Ziemlińska i J. Osiecki - II miejsce.

 

3. Konkursy z fizyki:

 

Wojewódzki Konkurs Fizyczny: Mateusz Popiel z kl. III D – laureat konkursu.

 

4. Konkursy z chemii:

 

Wojewódzki Konkurs Chemiczny: K. Ptak z kl. III G i M. Janura z kl. III D - udział w etapie rejonowym.

 

5. Konkursy z historii:

 

Wojewódzki Konkurs Historyczny: Piotr Sobkowiak z kl. III D – finalista etapu wojewódzkiego.

 

Szkolny konkurs wiedzy o regionalizmie: D. Marszałek - I miejsce, P. Mosiek i A. Kujawiak - II miejsce.

 

Powiatowy konkurs wiedzy o Europie pn. "Halo Europa - To My": B. Wolny - I miejsce.

 

Gminny Konkurs "Europejskie ABC": A. Golembka - I miejsce.

 

6. Konkursy z matematyki:

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Sprinter": K. Wzgarda - III miejsce.

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Olimpus": F. Maciejak z kl. I B - XI miejsce i tytuł laureata, K. Wzgarda z kl. I B - VI miejsce i tytuł laureata.

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny: M. Popiel z kl. III D - udział w etapie rejonowym.

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur": K. Wzgarda i K. Kowalski - wyróżnienie.

 

Powiatowy konkurs "Matematyka z geografią za pan brat": J. Osiecki - III miejsce.

 

Konkursy z biologii:

 

Powiatowy konkurs "Mini olimpiada biologiczna": K. Krzyżoszczak.

 

Powiatowy konkurs pn. "Bądźmy zdrowi": B. Wolny - II miejsce.

 

7. Osiągnięcia sportowe:

 

Piłka ręczna: drużyna chłopców - III miejsce w powiecie.

 

Piłka halowa: drużyna chłopców - I miejsce w rejonie i VII miejsce w Wielkopolsce.

 

Piłka koszykowa: drużyna dziewcząt - III miejsce w powiecie; drużyna chłopców: finał rejonu - III miejsce, finał powiatu - I miejsce.

 

Piłka siatkowa dziewcząt: finał powiatu - III miejsce.

 

Piłka nożna: finał powiatu - I miejsce, finał rejonu - II miejsce.

 

Piłka plażowa chłopcy: III miejsce w powiecie.

 

Pływanie: sztafeta pływacka - I miejsce w powiecie.

 

Unihokej chłopców: II miejsce w powiecie.

 

Unihokej dziewcząt: III miejsce w powiecie.

 

Szachy: drużynowo - II miejsce w powiecie.

 

Biegi przełajowe: sztafetowe - II miejsce w powiecie; indywidualne - I miejsce w powiecie; I i II klasy - II miejsce w powiecie; III klasy - III miejsce w powiecie.

 

Powiatowe zawody lekkoatletyczne - chłopcy: 150 m: J. Kunysz - I miejsce; 2000 m: M. Adamiak - I miejsce; 300 m: K. Grzelczak - I miejsce; 100 m: M. Niedźwiedź - III miejsce, 1000 m: S. Świtała - I miejsce; 

 

Powiatowe zawody lekkoatletyczne - dziewczyny: 100 m: J. Wojnicz - II miejsce; 300 m: J. Szponik - II miejsce; 600 m: D. Świtała - II miejsce, E. Bogdańska - III miejsce; skok w dal: O. Jędryczka - I miejsce; sztafeta szwedzka - I miejsce.

 

Rejonowe zawody lekkoatletyczne - chłopcy: 100 m: M. Niedźwiedź - udział; 300 m - K. Grzelczak - I miejsce.

 

Rejonowe zawody lekkoatletyczne - dziewczyny: 300 m: J. Szponik, D. Świtała - udział; skok wzwyż: O. Jędryczka - IV miejsce.

 

Wojewódzkie zawody lekkoatletyczne: 300 m przez płotki: K. Grzelczak - I miejsce.

 

8. Konkursy plastyczne:

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Bądźmy zdrowi", Rawicz: B. Wolny - II miejsce.

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Bądź odporny na HIV", Rawicz: K. Pieprzyk - wyróżnienie.

 

VIII Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy na Najciekawszą Kartkę i Ozdobę Choinkową, Rawicz: J. Kornosz - III miejsce, B. Wolny - wyróżnienie.

 

XXI Regionalny Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Mój świat, moje marzenia", Rawicz: B. Dubicka, G. Krzyżoszczak, C. Augustyniak, W. Eling, A. Wojtera - nagroda.

 

Konkurs plastyczny pt."W kolorach herbu miasta", Rawicz: D. Marszałek i W. Toporowicz - wyróżnienie, M. Bratuś - I nagroda, J. Łukowiak - III nagroda.

 

XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Muzyka w szarości": M. Duszak - wyróżnienie honorowe.

 

Powiatowy konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną; B. Wolny - II miejsce.

 

Gminny konkurs plastyczny "Rawicz w kolorach herbu miasta": J. Łukowiak - III miejsce.

 

9. Młodzieżowy Chór Kameleon:

 

Gminny Konkurs Piosenki Ekologicznej - I miejsce zespołowo, II miejsce w kat. indywidualnej.

 

Warsztaty artystyczne dot. "Śpiewającej Polski" - udział.

 

Koncert na rzecz stowarzyszenia "Pomocna Dłoń".

 

Udział w uroczystości wręczenia Karty Dużej Rodziny.

 

Koncert świąteczny "Gdyby razem wszystkie dzieci..." w ramach "Śpiewającej Polski".

 

Oprawa Mszy Św. w kościele p.w. A. Boboli.

 

Występ na uroczystej sesji Rady Miasta i Gminy Rawicz.

 

Udział w uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Festiwal piosenki "Muzyka nie zna granic": M. Janura - laureatka.

 

Program artystyczny na podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Kolory szarości".

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej: A. Nadrowska - II miejsce.

 

Wielkopolskie Święto Pieśni i Muzyki: Złote Pasmo oraz Puchar Narodowego Forum Muzyki.

 

Program artystyczny z okazji 25-lecia Samorządu w Rawiczu.

 

Parada Rawicka w ramach Święta Rawicza: udział.

 

10. Konkursy biblioteczne:

 

Szkolny Konkurs Biblioteczno - Historyczny dla klas I "Powstanie Wielkopolskie. Pamiętamy": A. Olszak i B. Klimczak z kl. I E - I miejsce; A. Michalska i N. Jędrkowiak z kl. I A - II miejsce; M. Sauer i M. Matuszewski z kl. I D - III miejsce.

 

Szkolny Konkurs ze znajomości książki GONE: ZNIKNĘLI autorstwa M. Granta: K. Matuszewska - I miejsce, E. Heinze - II miejsce, M. Kosmider i D. Gubańska - III miejsce.

 

Walentynkowy konkurs pieknego czytania: J. Marciniak - I miejsce, M. Kośmider - II miejsce, O. Maciejak - III miejsce.

 

Szkolny konkurs "Przyjemski i jego gród": K. Sidor - I miejsce, H. Stasiak - II miejsce, A. Powierza - III miejsce.

 

Szkolny konkurs pięknego czytania literatury Tolkiena: A. Nadrowska - I miejsce, S. Kotowska - II miejsce, M. Kośmider - III miejsce.