Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

Koło filmowe

   W listopadzie 2006 roku utworzyliśmy Szkolne Koło Filmowe, nazwane później przez jego uczestników Kinostrefą. Program Kinostrefy zakłada edukację filmową dla uczniów szczególnie zainteresowanych filmem. Tematyka naszych spotkań koncentruje się wokół historii filmu, gatunków filmowych, środków artystycznych i technicznych jakim posługują się twórcy. Wokół tego skupiają się nasze dyskusje po obejrzeniu filmu. Ich celem jest też spowodowanie bardziej świadomego odbioru wytworów kultury. 

   Filmy oglądamy przy wykorzystaniu laptopa i rzutnika w bibliotece (rzadziej w kinie). Staramy się, aby repertuar był bardzo różny, aby uczniowie mogli poznać wszystkie gatunki filmowe, filmy wybitne oraz mniej ambitne nastawione na komercję. Miejscem cotygodniowych spotkań jest biblioteka, która sąsiaduje z kinem. Przed wejściem, w korytarzu utworzyliśmy Galerię Plakatu Filmowego. Częścią zbiorów biblioteki jest bogata filmoteka, w skład której wchodzi 150 filmów (w tym 55 w ramach Filmoteki Szkolnej – programu edukacji filmowej dla szkół ponadpodstawowych realizowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej). Gromadzimy również księgozbiór z tej dziedziny.

Uwaga! Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w zajęciach naszego kółka. Jeśli masz czas, z którym nie wiesz co zrobić, a lubisz oglądać filmy, to odpowiednie miejsce dla ciebie. Czekamy i zapraszamy! Spotykamy się w każdy piątek, po 7 lekcji w bibliotece.

Zajęcia koła filmowego "Kinostrefa" odbywają się w piątki w godzinach 14.15-15.45 

 

Opiekunami  koła  są  nauczycielki:  Maria Rajewska oraz Sylwia Henkulak-Matysiak.