GIMNAZJALIŚCI Z SIERAKOWA ZABAWIALI SENIORÓW

Dnia 26 stycznia br. w klubie „Neptun” już po raz drugi odbył się Osiedlowy Dzień Seniora. Organizatorami imprezy były Rada Osiedla Westerplatte wraz z jej Przewodniczącym – Panem Michałem Goliną oraz Klub Aktywności Lokalnej. Uczestnicy spędzili przyjemnie czas na rozmowach przy kawie i słodkim poczęstunku. Niepowtarzalną oprawę zapewniły spotkaniu Seniorów występy uczniów z zaprzyjaźnionych szkół. Chór „Kameleon” z Gimnazjum w Sierakowie prowadzony przez panią Jowitę Augustyniak oraz zespół „Poeton” pod kierownictwem pana Wojciecha Danielczyka działający w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Rawiczu dostarczyły Szanownym Seniorom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Młodzież pięknie zaśpiewała kilka kolęd i pastorałek oraz piosenek o tematyce zimowej w trzygłosowym opracowaniu tworząc ciepły i rodzinny nastrój. Na koniec połączone zespoły zaśpiewały wspólnie z Seniorami kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Z kolei Koło Teatralne „Wstecz” z Gimnazjum w Sierakowie prowadzone przez Panie: Hannę Gowarzewską oraz Kingę Helińską - Szpajdę rozbawiło uczestników spotkania, prezentując kilka scenek kabaretowych opartych na motywach znanych baśni. Młodzi aktorzy odegrali m.in. przewrotne wersje baśni o Kopciuszku oraz Jasiu i Małgosi. Zaskakujące zakończenia popularnych baśni spotkały się z radosnym przyjęciem Seniorów.

Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a uwagę zwrócił fakt, że doskonale bawili się zarówno Szanowni Goście, jak i przybyli na uroczystość uczniowie. ( Warto nadmienić, że do organizacji przedsięwzięcia doszło dzięki współpracy z Rawicką Spółdzielnią Mieszkaniową, Urzędem Miejskim Gminy Rawicz, Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Rawiczu, Gimnazjum w Sierakowie, Piekarnią Kortylewscy – Zielona Wieś oraz Centrum Dietetycznym Naturhouse w Rawiczu).

Hanna Gowarzewska

Nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum w Sierakowie