Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W SIERAKOWIE NA WARSZTATACH JĘZYKOWYCH NA LESZCZYŃSKIEJ UCZELNI

   W dniu 27 stycznia br. w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie miało miejsce niezwykle interesujące wydarzenie przygotowane dla uczniów Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie. Uczestniczyli oni bowiem w zajęciach językowych dwojakiego rodzaju: w wykładzie połączonym z quizem na temat Brytyjskiej Rodziny Królewskiej, który prowadziła Pani mgr Monika Czekalska, jak również w warsztatach interaktywnych prowadzonych metodą dramy przez Panią mgr Edytę Mróz. Spotkanie jednakże rozpoczęło się od zapoznania uczniów sierakowskiej placówki z uczelnią oraz przedstawienia obszarów współpracy pomiędzy uczelnią a gimnazjum, którego dokonali: Pani dr Aleksandra Wojciechowska – Dyrektor Instytutu Lingwistyki Stosowanej PWSZ oraz dr Piotr Mosiek – Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie. 

 

   Przedstawiciele instytucji partnerskich przypomnieli, iż podpisanie umowy oraz objęcie gimnazjum Patronatem Naukowym przez leszczyńską uczelnię w zakresie upowszechniania języków obcych było sfinalizowaniem wcześniejszych ustaleń i rozmów toczonych w 2016 roku. Zaowocowała ona dotychczas kilkoma już spotkaniami pracowników naukowych leszczyńskiej uczelni z uczniami Gimnazjum w Sierakowie poświęconymi różnorodnej tematyce kulturowej i edukacyjnej.

   Odbyte warsztaty, w których uczestniczyło 27 gimnazjalistów pod opieką Pana Pawła Łukasiewicza – nauczyciela języka angielskiego w gimnazjum oraz Pana Piotra Mośka – dyrektora szkoły,  były kolejnym krokiem upowszechniania wśród uczniów języków obcych, likwidowania barier międzykulturowych i szerokiego rozwijania kompetencji komunikacyjnych. Połączenie niniejszych działań stwarza uczniom szerokie możliwości rozwoju własnych zainteresowań i pasji, jak również budowania tożsamości aktywnego Europejczyka świadomego wyzwań współczesności.

 

 Zespół Redakcyjny

Gimnazjum w Sierakowie