Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

KONKURSOWY LUTY W SIERAKOWSKIEJ BIBLIOTECE

   W miesiącu lutym br. biblioteka Gimnazjum w Sierakowie miała przyjemność być organizatorem dwóch cyklicznych już konkursów bibliotecznych.

   Pierwszy z nich to zmagania historyczne gimnazjalistów z klas I-III związane z kultywowaniem pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Konkurs nosił nazwę „Powstanie Wielkopolskie. Pamiętamy!” i przybrał w tym roku formułę współzawodnictwa polegającego na przygotowaniu najlepszej prezentacji multimedialnej dotyczącej powstania na naszym terenie. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i dzięki temu bez problemu zostali wyłonieni laureaci, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe: I miejsce zajął - Jakub Duda z klasy I F, II miejsce – Michał Jurdeczka z klasy I G, III miejsce Bartosz Przybyłek z klasy II E, wyróżnienie otrzymała – Olga Waleron z klasy I G.

   Drugi z konkursów był skierowany do uczniów uzdolnionych artystycznie i nosił nazwę „Walentynkowy konkurs twórczości literacko- artystycznej”. Zadania konkursowe polegały na napisaniu opowiadania lub własnoręcznym wykonaniu kartki o tematyce związanej z szeroko rozumianym motywem miłości. W tym konkursie komisja konkursowa przyznała następujące nagrody: I miejsce zajęła - Julia Kociemba z klasy II c, II miejsce ex aequo – Aleksandra Barańska z klasy I F i Małgorzata Żyto z klasy I G, III miejsce Aleksandra Olszak z klasy III E. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez nasza bibliotekę.

Sylwia Henkrulak-Matysiak, Maria Rajewska
Nauczycielki bibliotekarki w Gimnazjum w Sierakowie