Uwaga!
Przeglądasz stronę archiwalną gimnazjum. Nie będzie ona aktualizowana. Aby zobaczyć najnowsze informacje, wejdź na stronę Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu.

KOLEJNA EDYCJA BIAŁEJ SZKOŁY

   W dniach 27.02 – 03.03.2017r. uczniowie Gimnazjum w Sierakowie przebywali na tzw. Białej Szkole w Szklarskiej Porębie. Miejsca noclegowe zapewniło Schronisko na Hali Szrenickiej, co dodatkowo podniosło walory turystyczne tej wyprawy. Celem wyjazdu było podniesienie umiejętności jazdy na nartach oraz udział w wieczornych warsztatach matematyczno – fizycznych.

   Uczestnicy codziennie brali udział w ćwiczeniach narciarskich. Wieczorami zasiadali do zadań z matematyki i fizyki. Interesującym wydarzeniem była wizyta ratownika GOPR, który opowiedział o swojej pracy, przytoczył historię GOPR-u oraz pokazał ekwipunek (bardzo ciężki), z którym musi się poruszać po górach. Szczególnie miło uczniowie będą wspominać wyprawę na Szrenicę. Mamy nadzieję, że aktywnie spędzony czas na stoku zaprocentuje nie tylko nabytą odpornością ale również sprawnością umysłową!

Nauczyciel fizyki

Magdalena Giera-Golembka