IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ „RAWAG CUP”

W dniu 7 kwietnia 2017 roku odbył się w sierakowskiej hali sportowej IV Międzyszkolny Turniej Piłki Halowej RAWAG CUP. Jego organizatorami byli: Klub Piłkarski RAWIA Rawicz, Firma RAWAG oraz Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie. Uroczystego otwarcia przedsięwzięcia dokonał Marek Polowczyk – Prezes KP RAWIA Rawicz, który w swym przemówieniu podkreślił rolę, jaką spełniają lokalne turnieje w kształtowaniu późniejszych karier piłkarskich zawodników; podkreślił także w tym względzie aktywną działalność sierakowskiego gimnazjum w upowszechniania wśród dzieci i młodzieży futbolu oraz budowaniu bogatego kalendarza lokalnych wydarzeń sportowych.

Do przedsięwzięcia zgłosiły się cztery drużyny reprezentujące następujące szkoły podstawowe z Gminy Rawicz: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 4, Szkołę Podstawową nr 6 oraz Szkołę Podstawową w Zielonej Wsi. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym; we wszystkich rozgrywkach padło zaś łącznie 27 bramek. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła SP nr 6, która wygrała wszystkie swoje mecze ze stratą wyłącznie jednego gola; drugie miejsce zajęła SP nr 4, trzecie miejsce – SP nr 1, natomiast ostatnie miejsce przypadło placówce z Zielonej Wsi.

Puchary, medale oraz okolicznościowe dyplomy wręczyli uczestnikom na zakończenie zawodów: Małgorzata Krysińska – Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży Firmy RAWAG, Marek Polowczyk – Prezes KP RAWIA Rawicz oraz organizatorzy turnieju z ramienia Gimnazjum w Sierakowie: Piotr Mosiek – dyrektor szkoły, Piotr Łukasiewicz i Marcin Masełkowski – nauczyciele wychowania fizycznego.

Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez znakomitego wsparcia Firmy RAWAG, która jako współorganizator ufundowała okazałe puchary i medale oraz pomocy rodziców szkoły i uczniów, którzy zapewnili uczestnikom obsługę gastronomiczną.

Piotr Mosiek

Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie