OGROMNE SUKCESY NAUKOWE SIERAKOWSKICH GIMNAZJALISTÓW!

Obecny rok szkolny stał się dla całej społeczności Gimnazjum im. Adama Olbrachta Przyjmy – Przyjemskiego w Sierakowie wyjątkowy pod względem odniesionych przez uczniów sukcesów naukowych.

Zakończone konkursy wojewódzkie organizowane przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu wyłoniły aż trzech tegorocznych Laureatów: Kamil Wzgarda i Jonasz Osiecki z klasy IIIB zostali laureatami konkursu przedmiotowego z matematyki, natomiast Filip Maciejak (z tej samej klasy) został laureatem konkursu przedmiotowego z fizyki. Warto wspomnieć, iż Filip jest zeszłorocznym laureatem konkursu matematycznego; ponadto – jest on również finalistą tegorocznych konkursów z fizyki i matematyki.

Wymienieni uczniowie przygotowywani byli do powyższych konkursów przez następujących nauczycieli: p. Agnieszkę Sęk – nauczycielkę matematyki, p. Joannę Szynalską – nauczycielkę chemii oraz p. Magdalenę Gierę – Golembkę – nauczycielkę fizyki.

Doniosła uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom tegorocznych konkursów miała miejsce w dniu 11 kwietnia br. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na ulicy Wieniawskiego. Zaświadczenia niniejsze są podstawą do zwolnienia uczniów z odpowiednich zakresów egzaminu gimnazjalnego.

W imieniu całej społeczności Gimnazjum w Sierakowie pragniemy życzyć uczniom kolejnych sukcesów naukowych na wszystkich szczeblach dalszej kariery szkolnej i uniwersyteckiej.

Piotr Mosiek

Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie